27.5 C
İstanbul
Salı, Temmuz 23, 2024
Booking.com
Ana SayfaGezilecek YerlerAile Boyu Bir Eğlence İçin Katar'a Gelin

Aile Boyu Bir Eğlence İçin Katar’a Gelin

- REKLAM -

Dünyanın en güvenli ülkesi Katar, aile dostu seyahatler için ideal destinasyonlardan biri olarak öne çıkıyor. Ailenizle değerli hatıralar biriktirebileceğiniz birbirinden eğlenceli aktiviteleri paylaşan Katar Turizm, 30 Nisan 2023’e kadar Qatar Airways ile yapılacak tatillerde 100 USD/GBP/EUR tutarında indirim sunuyor.

Yıl boyu güneş ışığı alan iklimi, misafirperver kültürü ve benzersiz güvenliği, Katar’ı bu yıl aile boyu bir eğlence için Orta Doğu’nun gizli cenneti kılıyor. Qatar Airways Holidays ile Katar Turizm, tüm aileleri Katar’a gelmeye ve kendilerini daha iyi hissetmeye teşvik etmek için bir dizi seyahat fırsatı ve teklif sunuyor. Arap Bakanlar Konseyi tarafından 2023 ‘Arap Turizm Başkenti’ seçilen Doha’da aileler Ortadoğu misafirperverliğini en iyi şekliyle yaşıyor. Ocak ve Şubat aylarında rekor sayıda ziyaretçiyi ağırlayan Katar’da 15 Mart 2023 itibariyle, kış güneşinin tadını çıkarmak için kara, hava ve deniz yoluyla ülkeye akın eden uluslararası ziyaretçi sayısı bir milyonu aştı.

Katar Turizm Operasyon Direktörü Berthold Trenkel konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Katar, ailelerin bir araya gelip unutulmaz anılar biriktirmesi için harika bir destinasyon. Numbeo Suç Endeksi, son beş yıldır Katar’ı dünyadaki en güvenli ülke olarak sıralıyor. Üstelik bu, FIFA Dünya Kupası Katar 2022™’nin şimdiye kadarki en aile dostu turnuva olmasının nedenlerinden biri. Çölde bir maceradan heyecan dolu tema parklara, kumsalda keyifli anlardan özgün kültürel deneyimlere, burada her yaştan gezginin seveceği aile boyu kesintisiz bir eğlence imkanı bulmak mümkün” dedi.

Katar Turizm, ailece çıkılacak tatili unutulmaz kılmak için en iyi aktivitelerini duyuruyor;

Şehir manzaraları

Katar’ın canlı geçmişi ve bugünü, etkileşimli görsel-işitsel deneyimleri sayesinde her yaştan insanın 700 milyon yıl öncesinden bugüne kadar ülke tarihini deneyimleyerek öğrenebileceği Katar Ulusal Müzesinde (NMoQ) hayat buluyor. Eğlence ve oyunların bir diğer adresi ise 3-2-1 Katar Olimpiyat ve Spor Müzesi. Müzenin son galerisi olan Aktivasyon Bölgesi, konukların “fiziksel okuryazarlıklarını” ortaya çıkaracak kişisel bir cihaz aracılığıyla takip edebilecekleri çok sayıda eğlenceli mücadele ve aktiviteye sahip. Aileler, yerel hazinelerle dolu iç içe ara sokaklara sahip otantik, hareketli bir pazar yeri olan Souq Waqif’de Katar kültürünün en iyilerini deneyimleyebiliyor. Çarşıya yürüme mesafesinde, İslam Eserleri Müzesi (MIA) ve çocuk oyun alanları ile çok sayıda kafeye ev sahipliği yapan MIA Park bulunuyor.

Açık hava maceraları

Aileler, Doha’ya bir saat uzaklıkta bulunan büyüleyici kum tepeleri, antik kaya oymaları, altın kumsallar, ekolojik çiftlikler ve yemyeşil mangrov ormanları arasında inanılmaz maceralar yaşama fırsatına sahip.

Katar, Khor Al Adaid olarak adlandırılan muhteşem “İç Deniz”de kum tepelerinin deniz kıyılarıyla buluştuğu az sayıda destinasyondan biri. Sadece 4×4 araçlar ile ulaşılabilen çölde, aileler bir öğleden sonrayı kum tepelerinde gezerek, yol boyunca develere binerek ve şahinle fotoğraf çektirerek geçirebiliyor.

Dalgasız ılık sulara ve yüzmek için uygun sakin gelgitlere sahip Basra Körfezi, bir dizi su sporu noktası da sunuyor. Alışılmışın dışında bir macera için aileler Al Thakhira mangrovlarına ve kanoyla gezmek için saklı cennet Purple Island’a gidebilir.

Aileler için bir başka büyüleyici deneyim ise Kuzey Sedra Çiftliği. Katar’daki ilk tarım turizmi destinasyonu olan Kuzey Sedra, ziyaretçilerine taze meyve ve sebze toplama, ülkenin kültürel mirasıyla bağlantı kurma, mini hayvanat bahçesinde Arap antilopu gibi egzotik hayvanlarla etkileşim kurma ve çarpışan arabalar ve mini trende heyecan dolu bir gezintiye çıkma gibi imkanlar sunuyor.

Tema parklar

Hilton Salwa Beach Resort & Villas, 3,5 kilometrelik yumuşak beyaz kumsalları ve tasarım bahçeleriyle Katar’ın güneybatı ucunda yer alıyor. Arazinin içinde Orta Doğu’nun en büyük tema parklarından biri olan Desert Falls Su ve Macera Parkı bulunuyor. Parkta 56 oyuncak ve kaydırak ile 18 cazibe merkezi mevcut.

Başkentte Quest Doha, ziyaretçilerini üç “zaman boyutunda” bir yolculuğa çıkarıyor; kadim Arap geçmişini keşfeden Oryxville; şimdinin bir yansıması olan City of Imagination ve son teknoloji ürünü fütüristik bir uzay limanı olan Gravity. Quest Doha, “En Uzun Kapalı Alan Hız Treni” ve “En Yüksek Kapalı Alan Drop Tower” alanlarında iki Guinness Dünya Rekoruna sahip.

Heyecan arayan genç üyelere sahip aileler için Doha Festival City alışveriş merkezinde dünyanın ilk Angry Birds World’ü, kış temalı Snow Dunes ve Orta Doğu’nun ilk özel e-oyun merkezi Virtuocity yer alıyor. Villaggio alışveriş merkezinin içinde, ortasında Venedik esintili kanallardan geçerek yapılabilecek bir tekne yolculuğu imkanı sunan Gondolania tema parkı dikkat çekiyor.

Güneş, deniz ve kum

Doha’daki B12 Beach Club, su sporlarından yerli DJ’lerden canlı müziklere, gün boyu zengin bir menü sunuyor. Beach club, 70 metre yüksekliğindeki en büyük yüzer havuz olan B12 Floating Water Parkıyla herkesi eğlendirecek birçok imkana sahip.

Katar’da her şey dahil yaşam tarzı konseptine öncülük eden ilk lüks sahil tesisi Rixos Gulf Hotel Doha ise ailelere dünya mutfağını, hareketli eğlenceleri ve eğlence dolu aktiviteleri bir arada sunuyor.

Waldorf Astoria Lusail, şehrin kalbinde yer alan bu geniş tesis, el değmemiş bir özel kumsalıyla dikkat çekiyor. Su kaydıraklarından sörfe hem yetişkinler hem de çocuklar için çeşitli eğlenceli aktiviteler sunan otelde 461 oda, bir fitness merkezi ve Orta Doğu’daki tek “ESPA Life” spa yer alıyor.

Seyahat anlaşmaları ve teklifler

Qatar Airways Holidays ortaklığıyla Katar Turizm, Qatar Airways aracılığıyla yapılan rezervasyonlar kapsamında uçuş ve otel paketlerinde 100 USD/EUR/GBP tutarında indirim sunuyor. Kampanya 30 Nisan’a kadar yapılan tüm yıl boyunca yapılan rezervasyonlarda geçerli. İndirime hak kazanmak için, kullanıcıların Visit Qatar web sitesinde adlarını ve e-posta adreslerini girerek bir indirim kodu oluşturmaları yeterli.

Aileler, Katar’a aktarmalı seyahat ederken dünyanın en uygun fiyatlı konaklama paketleri sayesinde avantaj elde ediyor. Qatar Airways’in sunduğu bu paketler, dört yıldızlı bir otel için kişi başı gecelik 14 USD’den, beş yıldızlı bir otel içinse kişi başı 20 USD’den başlıyor.

Diğer Yazılar

Son Eklenen Haberler