19.3 C
İstanbul
Pazar, Haziran 16, 2024
Booking.com
Ana SayfaGüncelAraç Takım Çantasında Olması Gerekenler 

Araç Takım Çantasında Olması Gerekenler 

- REKLAM -

Araçlarımızda, evimizde veya atölyeler de pek çok ortamlarda bazı arızalar meydana gelir. Birçok nedenden kaynaklı olarak bazı arızalar meydana gelebilir. Araçlarda, evlerde ve atölyede kullanılan aletler çeşitlendirilebilir. Çok fazla alet edevat olduğundan aletleri bir arada taşımak ve çocukların erişemeyeceği ve güvenle saklamak için en uygun ürüne ihtiyaç duyulur.

Başta tamirciler için ve uzun yola çıkacak kişiler için alet çantası büyük önem arz ermektedir. İhtiyaç duyulması durumunda aletleri kolayca bulmak için aletleri tek bir çantada toplanmalıdır. Özellikle tamircilerin sıklıkla kullandığı tamir aletleri takım çantası içerisinde muhafıza edilebilirken çatanın içerisindeki aletler her duruma uygun olamayabilir. Araç alet çantasında bulunması gereken aletler ile tamircinin alet çantasındaki aletler farklılık gösterir. 

Takım Çantası Çeşitleri Nelerdir? 

Kullanılacak ve ihtiyaç duyulan tüm aletler çantada muhafıza edilir. Birçok alet çantası mevcuttur. Her arıza aynı olmadığı gibi arızada kullanılacak alet veya aletlerde aynı olmayabilir. Özellikle araç sahipleri ve tamirciler takım çantaları sayesinde istedikleri aletlere olayca ulaşarak bulabilirler. Alet çantaları araç içerisinde kolayca taşınabilir. Bez çanta, tekerlekli, sırt ve izeltaş takım çantası gibi birçok çanta çeşidi bulunmaktadır. En çok tercih edilen çantalar içerisinde bez çanta yer almaktadır. Çantalar sayesinde aletler kolayca taşınır. Bez çantadan sonra en çok tercih edilen ikinci çanta ise tekerlekli çantadır. Çantada bulunan tekerlekler sayesinde alet çantasını sürükleyerek kolayca taşınır. Bu sayede omuz ve sırta yüklenmeden alet çantası taşınır.  

Takım Çantasında Bulunması Gereken Aletler Nelerdir? 

Araç sahipleri arabanın arızalanması durumunda takım ve onarıma yardımcı olacak gerekli tüm aletlere kolayca ulaşmak isterler. Bunun içinde gerekli olan tüm aletleri muhafaza etmek için kaliteli ve sağlam alet çantasına ihtiyaç duyarlar. İhtiyaçlara göre aletler çeşitlendirilebilir. İhtiyaca göre çanta oluşturmak işinizi kolaylaştıracaktır. Normal bir alet çantasının içerisinde genellikle; yıldız tornavida,  İngiliz anahtarı, kerpeten, makas, maket bıçağı, düz tornavida, bant ve bijon anahtarı bulunur. Bu aletlerle evde, ofiste ve atölyelerde arızalanan bir şeyi kolayca tamir etmeye yarar.  

Araç Takım Çantasında Bulunması Gerekenler Nelerdir? 

Araç sahiplerini olmazsa olmazları arasında bulunan şey ise alet çantasıdır. Hele ki uzun yolculuğa çıkılacaksa. Uzun yola çıkacak kişiler yanlarında mutlaka alet çantası bulundurması gerekir. Çantada bulunması gereken aletler ise şunlardır; tornavida takımı, yangın tüpü, pense, lokma anahtarı veya alyanlar, akü takviye kablosu ve hortum kelepçedir.

Bunun yanı sıra çeki demiri, motor yağı ve açık ağız anahtar takımı da bulunması gerekir. Herhangi bir arızanın meydana gelmesi durumunda kolayca müdahale edilebilir.Civtec Civata sitesinden alet çantası satın alabilirsiniz. Alet çantası fiyatı hakkında net bir fiyat bilgisi vermek mümkün değildir. Fiyat bilgisi tercih edilecek çantanın türüne ve içerisindeki aletlere göre fiyat değişikliğine neden olabilir.  

Diğer Yazılar

Son Eklenen Haberler