10.7 C
İstanbul
Salı, Aralık 5, 2023
Booking.com
Ana SayfaGezi Notlarıİzmir Körfezi Balık Haritası

İzmir Körfezi Balık Haritası

- REKLAM -

3 harika koyu ve 12 adasıyla İzmir’in cenneti olarak anılan Urla, heyecanlı su sporlarının da adresidir. Tarihte uzun yıllar ticaret için önemli bir liman olarak görev yapan bölge; taze otları, mevsim çiçekleri ve Urla iskele balık avı seçenekleriyle zengin bir tatil imkânı sunar.

Urla İskele Bölgesinde Doğru Tekneyi Kiralamak İçin Ne Yapmalı?

Yolları, meydanı ve ana caddesi görülmeye değer olan Urla’da tatili keyifli bir aktiviteyle değerlendirmek isteyenler günübirlik tekne turu ve balık avı alternatiflerini değerlendirebilirler. Urla İskele bölgesinde doğru tekneyi kiralamak için ne yapmalı?

  1. Huzur dolu bir gün veya geceyi teknede geçirmeden önce, bir tutku olan balık avının istenen performansı verebilmesi için ekipman açısından donanımlı teknelerin tercih edilmesi önerilir.
  2. Özellikle yoğun geçirilen sezon dönemlerinde kiralanacak tekne için önceden rezervasyon yapılması, kişi sayısı, günlük plan, rota ve özel taleplerin belirtilmesi gerekir.
  3. Sadece hedefe odaklanan amatör balıkçıların konusunda uzman kaptanlar eşliğinde gerektiğinde yer değiştirmeye uygun günlük planlama yapması turdan alınacak verimin daha iyi olmasına yardımcıdır.
  4. Belli saatler veya tüm gün sürecek olan planda ihtiyaçların karşılanması açısından tuvalet, yemek hazırlama alanı, dinlenme bölümü ve balık tutmaya elverişli kısımların olduğu tekneler tercih edilmelidir.
  5. Kiralama öncesinde teknenin gezilmesi ve tüm yolcuların sigortalanma işlemlerinin tamamlandığının kontrol edilmesi ihtiyaç halinde servis ayarlanması kusursuz bir planlama sağlar.

Urla iskele balık avı tur seçenekleri; tekne büyüklüğü, katılımcı sayısı, tur süresi ve hizmet içeriğine göre çeşitli alternatiflere sahiptir.

Tatil Planı Yaparken Balık Avı Turlarına Zaman Ayırın!

Sabah çıkış ve akşam dönüş olmak üzere tam gün süren balık avı turlarına bireysel veya grup olarak katılım sağlanabilir. Özel bir talep belirtilmediği durumlarda tur programına öğle yemeği ve soğuk içecekler dâhildir. Farklı ihtiyaçlar ve zevkler için düzenlenebilen balık avı tur fiyatları değişiklik gösterebilir.

Bölgede tatil yapan yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı olan balık avı turları kişi başı olarak 100-200 TL arasındadır. Hem denize girmek hem de balık avlamak isteyenler için ideal ortamı sunan tekneler, amatör ve profesyonel avcıların katılımına uygundur. Urla ve civarı hem balık çeşitliliği hem de bolluğu açısından tur katılımcıları memnun edecek özelliklere sahiptir.

İskele ve Açık Deniz Avcılığı

Yem ve malzeme tedariki açısından son derece zengin olan Urla iskele bölgesinde her türlü ihtiyaç karşılanabilir. Çeşmealtı limanından fenere doğru giden yoldaki dalgakıranlar atçek ve dip avcılığı için uygundur. Urla iskele balık avı yapacak olanlar gün boyu yengeç ve çupra yakalayabilirler.

Daha büyük balıkların peşinden koşanlar tekne turlarına katılabilir ya da tekne kiralayabilirler. Karagöz, mırmır ve sarpa cinsi balıklar oltayla kolay bir şekilde yakalanabilir. Gün boyu yakalanan balıklar teknede pişirilerek keyifli sofralar kurulabilir.

Önceki İçerik
Sonraki İçerik
Diğer Yazılar

Son Eklenen Haberler