30.8 C
İstanbul
Pazartesi, Temmuz 22, 2024
Booking.com
Ana SayfaGüncelKÖPEK YATAĞI SEÇERKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

KÖPEK YATAĞI SEÇERKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

- REKLAM -

Evdeki dört ayaklı dostlarımız için kişisel eşyalar çok önemlidir. Evimizi benimseyebilmeleri için onlar için de kişiselleştirme yapmamız gerekir. Mama kapları, oyuncaklar, yataklar evimizi dostlarımız için kişiselleştirme aşamasında kullanabileceğimiz malzemelerdir. 

Yatakları köpekler kedilerden daha çok kullanır. Dışarıda gezerken de kendi alanını belirlemeyi seven köpekler için evde de belirli bir alanın kendisine ait olması iyi olacaktır. Siz de köpeğiniz için bir yatak satın almak istiyor ancak nasıl bir yatak alacağınıza karar veremiyorsanız yazının devamı sizin için ve köpeğinizin rahatı için güzel bir kılavuz olacaktır.

Köpeğimiz İçin En Doğru Yatak Seçimi

Elbette köpek yatağı alırken en önemli kıstasımız köpeğimizin boyutu. Büyük köpekler için büyük yataklar, küçük köpekler için de küçük yataklar tercih etmemiz köpeğimizin rahatı için önemlidir. 

Küçük köpekleriniz için büyük köpek yatağı tercih etmemeniz son derece önemlidir. Büyük köpek yataklarının da küçük dostunuz için uygun hatta belki de genişliği sebebiyle daha rahat olduğunu düşünebilirsiniz ancak küçük dostunuz büyük köpek yataklarına çıkarken zorlanabilir, kendini alan içerisinde çok küçük hissedebilir. Bu da özgüveninin azalmasına sebep olabilir. Yavru köpek yatağı küçük boyuttaki köpekleriniz için daha uygun bir seçim olacaktır. 

Köpeğimizin boyutuna uygun bir yatak seçtikten sonra kumaş kalitesine dikkat etmek şart. Yazın terletmeyecek kışın üşütmeyecek, yumuşak bir kumaş seçmek köpeğimizin rahatı için önemlidir. Seçeceğimiz yatağın kumaşı bu özelliklerin yanında aynı zamanda kolay temizlenebilir olması gerekmektedir. 

Kumaş kadar kumaşın içerisinde kullanılan materyal de önemlidir. Kumaşın içinde dolgu malzemesi olarak elyaf kullanılmışsa elyafın dayanıklı ve dolgun olması önemlidir. Sünger bu konuda daha iyidir ancak daha kolay deforma olabilir. Elbette sünger de olsa elyaf da olsa yıkanabilmesi ve çabuk kuruması önemlidir. 

Köpek yatağı seçiminde evimizin boyutunu da göz ardı etmemek gerekir. Evimiz büyükse, müsait bir yerimiz varsa gösterişli bir köpek yatağı alabiliriz. Özellikle ahşap ya da plastik köpek yatağı büyük köpekler ve büyük evler için idealdir. Daha küçük evler için daha az yer kaplayan ancak yine rahat olan köpek minderlerini tercih edebilirsiniz. Köpeğinize yerden ziyade hemen yamacınızda bir yer ayırmak istiyorsanız da koltuğunuzun üzerine sermek için yumuşak mı yumuşak bir köpek battaniyesi tercih ederek koltuğunuzun bir köşesini küçük dostunuza ayırabilirsiniz.

Diğer Yazılar

Son Eklenen Haberler