19.3 C
İstanbul
Pazar, Haziran 16, 2024
Booking.com
Ana SayfaGüncelPırlanta Küpeler

Pırlanta Küpeler

- REKLAM -

Kadınların günümüzde takı olarak tercih ettiği çeşitler incelendiğinde özel tasarım pırlanta küpeler daha çok tercih edilmektedir. Dolayısıyla buradan da anlaşılacağı üzere geleneksel altın takılar günümüzde yerini pırlanta ve elmas gibi değerli taşların yer aldığı takı ürünlerine bırakmıştır. Bu değerli taşların yer aldığı özel tasarım pırlanta küpe modelleri fiyatları açısından düşünüldüğünde ilk zamanlara göre şu an daha geniş kitleler tarafından tercih edilmektedir. Pırlanta küpeler genel olarak özel günlerde beylerin eşlerine hem kullanım açısından hem de hediye olarak tercih edebileceği en güzel ürünlerdir. Özel gün ve gecelerde tercih edilen küpeler göz kamaştırıcı güzellikleri ile geniş bir kullanıcı kitlesine sahiptir. Nadir bulunan değerli taşlardan olan pırlantalar bu kitle tarafından oldukça değerli kabul edilir. Pırlanta küpeler kadınlarla ilişkilendirilmiş bir takı olarak kabul edilir. Bu sebeple eşlerin özel günlerde en çok tercih ettiği popüler ürünlerden birisidir.

Pırlanta Küpe Modelleri

Özel tasarım pırlanta küpe modelleri üzerinde yer alan pırlantanın kalitesine bağlı olarak farklı şekillere ve özelliklere sahip olabilir. Pırlantaların kalitesini ve değerini belirleyen uluslararası kabul gören unsurlar 4C kriteri olarak bilinir. Bu kriterlerden birincisi karat değeridir. Bu değer 0,25 ila 0,60 arasında değişmektedir. Özel tasarım pırlanta küpeler için farklı karat değerine sahip pırlantalar kullanılabilir. Bu durumda kişisel beğeninize göre daha küçük ya da daha büyük taşlı modelleri tercih edebilirsiniz. Kriterlerden ikincisi ise pırlantanın berraklığıdır. Berraklık dediğimiz şey ise pırlantanın oluşum sürecinde üzerinde meydana gelen izleri tanımlar. Pırlanta üzerinde ne kadar az iz varsa ve ne kadar berraksa o kadar değerlidir. Kriterlerden üçüncüsü ise pırlantanın rengidir. Pırlanta taşlarda renk sarıdan beyaza olacak şekilde derecelendirilir. Bu derecelendirmede D,E,F gibi harfler kullanılır.  J ve üzeri dereceye sahip pırlantalar mükemmel beyazlığı simgeler. Kriterlerden dördüncüsü ise pırlantanın kesim şeklidir. Bu şekiller içerisinde prenses, kare, yuvarlak ve markiz olmak üzere birçok kesim modeli yer alır.

Pırlanta Küpe Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Özel tasarım pırlanta küpeler uluslararası düzeyde kabul görmüş sertifikaya sahip yerlerden satın alınmalıdır. Bu sayede satın almış olduğunuz pırlantanın kalitesi hakkında emin olabilirsiniz. Ayrıca bu ürünler değerli ürünler olduğu için satmak istediğiniz zaman da sertifikaları sayesinde daha kolay satabilirsiniz. Ayrıca yukarıda da belirttiğimiz üzere pırlantanın karatı rengi, berraklığı ve kesimi gibi unsurlar taşın kalitesi hakkında bilgi verir. Dolayısıyla bu unsurlar göz önünde bulundurularak özel tasarım pırlanta küpe modelleri tercih edilebilir. Siz de Mercan Ziya Göral web adresini ziyaret ederek pırlanta küpeleri inceleyebilir ve dilediğiniz ürünü satın alabilirsiniz.

Diğer Yazılar

Son Eklenen Haberler