19.3 C
İstanbul
Pazar, Haziran 16, 2024
Booking.com
Ana SayfaGüncelRusların Bodrum'a İlgisi Arttı

Rusların Bodrum’a İlgisi Arttı

- REKLAM -

BODER Genel Sekreteri ve Bodrium Hotel & SPA GenelMüdürü Yiğit Girgin, Bodrum’daki Rus turist sayısının, bir önceki yıla göre yüzde 74 artış göstererek160 -170 bin seviyesine yükseldiğini söyledi.

Türkiye’nin başarılı bir turizm sezonuna imza attığını belirten BODER Genel Sekreteri ve Bodrium Hotel & SPA Genel Müdürü Yiğit Girgin, 2023 yılında da bu trendin devam edeceğini söyledi.

Özellikle Rusya ve merkez Avrupa ülkelerinin İstanbul, Antalya ve Bodruma olan taleplerinin arttığını dile getiren Girgin, Türkiye’nin sektörde önemli bir destinasyon olarak büyümeyi sürdürdüğünü kaydetti.

Yaz sezonunun ardından kış sezonuiçin de yabancı turistin ülkemize ilgi gösterdiğini hatırlatanYiğit Girgin, “Başarılı bir yaz sezonunu geride bıraktık. Kışaylarında da yurtdışından talep görmeye devam ediyoruz. Yapılançalışmalar sonucunda pandemi sonrası toparlanmanın etkileriniolumlu olarak hissediyoruz. Sektör adına sevindirici bir durum.Hala İstanbul, Antalya bölgeleri için kuvvetli bir sezonyaşanıyor. Bodrumda doluluk oranları Kasım itibarıyla yavaşlasada, gerek sağlık, gerek spor turizmi özelinde taleplerin devamedeceğini düşünüyorum” diye konuştu.

RUSLARIN BODRUM’A İLGİSİ ARTTI

Bodrum’a olan Rus turist talebinin bir önceki yıla göre yüzde 74 gibi bir oranla yükseldiğine dikkat çeken Girgin, şu bilgileri verdi: “Türkiye, Rusya’nın favori ülkelerinin başında geliyor. Antalya onların ikinci evi gibi. Antalya’ya yönelik bu talep artışı Bodrum gibi diğer turizm kentlerini de olumlu etkiliyor. Bodrumdaki Rus turist sayısı, bir önceki yıla göre yüzde 74 artış göstererek 160 -170 bin seviyesine yükseldi. Bodrum’a yönelik yatırımlar artıyor. Bodrum lüks ve butik segmentte adını duyurdu. Yurtdışı uçuş kısıtlamalarının kalkması, yapılan tanıtımlar sonucu Bodrum’a olan yurtdışı talepleri artış eğiliminde. 2022’yi pandemi öncesi ve sonraki süreç olarak değerlendirmemek lazım. O zamandan bu yana yeni otel yatırımları yapıldı; tesis ve yatak sayısı da arttı. 2023 yılında da merkez Avrupa ve Rus pazarındaki bu talep artışı devam edecektir”

Diğer Yazılar

Son Eklenen Haberler