19.3 C
İstanbul
Pazar, Haziran 16, 2024
Booking.com
Ana SayfaSeyahat RehberiTatil Nasıl Bir Yer

Tatil Nasıl Bir Yer

- REKLAM -

Yaz ayları gelince tatil yaz tatili olarak gelir akıllarımıza çoğumuz ama aslında işte çalışıyorsak izne ayrıldıysak veya işlerimizi bitirdikten sonra hafta sonu tatili de bir tatildir ve kışında yapılabilmektedir. Çoğu insanın tatil anlayışı farklıdır. Kimisi kış tatilini sever dağlara kaçar kafasını dinler kimisi evinde kahvesini içerken tatilini yapmaktadır. Bazı insanlar ise yaz gelsin de güneşten faydalanalım güneşten vitaminlerimizi güneşlenerek denize havuza girerek alalım diye düşünerek tüm yıl bu hayalin planıyla işe gider gelir ve birikimini ona göre yapmaktadır. Aslında tatil gözüyle baktığımız kelimenin asıl anlamda ruhen, bedenen rahatlamak kafamızı boşaltmak ve enerjimizi depolayarak normal tempomuza olduğu yerden devam etme eylemine denmektedir.

 Tatile Gidilebilecek Yerler

 Her insanın tatil anlayışı farklıdır. Evinizde balkon veya bahçenizde sevdiklerinizle veya arkadaşlarınızla birlikte de tatilinizi yapabilirsiniz. Dünyayı veya Türkiye turlarına çıkarak gezilere katılarak serüvenlerinizi anılarınızı zenginleştirerek kafa tatillerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Dünyaya açılmadan önce ülkemizde birçok güzellik mevcuttur ilk bu güzellikleri gezip görmenizi tavsiye ederim. Uludağ, Peri bacaları, Foça İzmir, Karadeniz gibi daha birçok yeri gezebilir görebilirsiniz. Ayrıca gittiğiniz her şehrin kendine özel mistik bir havası olması ile kalmayıp o yörelerin kendine özgü yemek, meyve, tatlılarından da tadarak gezilerinizi benzersiz keyifli hale getirmek sadece sizin elinizdedir. Bu hayata bir kere geliyorsunuz ve elinizden gelebildiği kadar ne kadar gezebiliyorsanız gezin farklı yerler, farklı diller, farklı insanlar görmek hem kültürel açıdan hem de sosyal açıdan ruhen, bedenen olarak size iyi gelecektir. Gittiğiniz yerlerden size hatıralar bırakabilecek çalı, taş, buzdolabı süsü veya orayı hatırlatabilecek bir eşya ile dönmeniz anılarınızı kuvvetlendirecektir.

 Tatile Giderken Yanına Alınması Gerekenler

 Tatil denilince akla ilk olarak fotoğraf çekinmek gelir. Hem güzel bir hatıra kalıyor oraya dair ve size dair bu yüzden fotoğraf makinesi kesinlikle almalıyız. Gerçi artık günümüzde telefonumuzu götürmemiz yetecektir çağımızda artık telefonlar fotoğraf makinelerinle eş değer güzellikte kareler yakalayabiliyorlar. Yanımızda bunların yanında en önemlisi sağlığımızı düşünerek kullandığımız ilaçlarımız var ise yanımıza mutlaka almalıyız ağrı kesici, yara bandı yanımızda her ihtimale karşı bulundurmalıyız.

Görsel Te lensFix adlı kişinin Pexels‘daki fotoğrafı

Diğer Yazılar

Son Eklenen Haberler