19.3 C
İstanbul
Pazar, Haziran 16, 2024
Booking.com
Ana SayfaGüncelBozcaada neden tercih ediliyor?

Bozcaada neden tercih ediliyor?

- REKLAM -

Bozcaada Belediyesi ile Batman Üniversitesi arasında 16 Şubat 2016 tarihinde imzalanan protokole istinaden hazırlanan 2018-2027 Bozcaada Turizm Master Planında turistlerin Bozcaada’yı neden tercih ettiklerine ilişkin bir çalışma yapılmış. Yapılan çalışmada sakinlik ve huzurun ziyaretçileri Bozcaada’ya çeken en temel özellik olduğu ortaya çıkmış.

Turistlerin Bozcaada’yı neden tercih ettiklerine dair Bozcaada Turizm Master Planında;

Bozcaada’nın ziyaretçilerde ne anlam ifade ettiği, Ada imajının ne olduğu ve bir ölçüde geliş nedenleri olan en önemli unsurlardan ilk üçüne bakıldığında; sakinlik ve huzur (%14), doğal güzellikler ve plajlar (%13), deniz, kum ve güneş (%11) unsurlarının ön plana çıktığı görülmekte.

Ziyaretçilerin Ada’da yapmak istedikleri temel turistik aktiviteler; “Ada turu (%15,2), denize girmek ve güneşlenmek (%11,3), günbatımı turları (%9,9), şarap tadımları (%9,9) ve Ada mutfağını tatmak (%9,8)” şeklindedir.

Bu bağlamda Ada’yı tercih nedenlerine verdikleri yanıtlarda; “sakinlik (%12,6), deniz, kumsal ve koylar (%12,3), mimari, ev ve sokaklar (%10,5), kültürel ve tarihi değeri (%10,4), şarap ve şarap fabrikaları (%8,1) ile Ada’nın güvenli olması (%8,1) öne çıkan tercih nedenleridir.

Ada’ya gelen ziyaretçilerin memnun olma düzeylerine bakıldığında, ileri düzeyde bir memnuniyet dikkati çekerken; çok memnun olanlar (%52) ile memnun olanlar (%38) toplamda %90 düzeyinde bir destinasyon memnuniyeti ortaya çıkarmaktadır.

İfadelerine yer verildi.

Kaynak: Bozcada Belediyesi

Önceki İçerik
Sonraki İçerik
Diğer Yazılar

Son Eklenen Haberler