6.6 C
İstanbul
Cuma, Şubat 23, 2024
Booking.com
Ana SayfaLezzet DuraklarıKara fırında odun ateşinde pişen lezzetler Ödemişli Adem Usta’da

Kara fırında odun ateşinde pişen lezzetler Ödemişli Adem Usta’da

- REKLAM -

35 yıldır gıda sektöründe çalışan Adem Kuzu, Karabağlar’da 2008 yılında hizmete açtığı restoranıyla İzmirlilere lezzet resitali sunuyor. 24 saat açık mekanda çorbadan kebapa, söğüşten ödemiş köfteye kadar onlarca lezzet misafirlere sunuluyor.
Ödemişli Adem Usta Kurucusu Adem Kuzu, “Biz çıraklıktan geliyoruz. 48 yaşındayım. 2008’de 5 masayla Karabağlar’daki bu yerimizi açtık. Bugün 95 masayla hizmet veriyoruz” dedi.

ÖDEMİŞ’İN MEŞHUR YEMEKLERİ KARABAĞLAR’DA
İlk açtıklarında 5 masayla hizmet verdiklerini anlatan Kuzu,  “O zamanlar Ödemiş Köfte, sulu yemekler ve çorba olmak üzere 5 çeşit yemek sunabiliyorduk. Daha sonra adım adım seçenekleri çoğalttık. Çorba çeşitlerimizi kendi suyundan kara fırında pişiriyoruz. Bursa’dan İstanbul’ndan lezzetlerimiz için bize gelenler var. Ödemiş’in meşhur Töngül Pidesi’ni Sabah 05.00 ile 12.00 saatleri arasında çıkarıyoruz. Cuma günleri keşkek yapıyoruz. Akşamdan buğdayı ıslatıyoruz. Sabah dana eti koyarak pişiriyoruz. Tokmakla döverek yaptığımız için çok talep alıyoruz.”

“Söğüşümüz de çok lezzetli. Ustalarımız çok maharetli. Misafirlerimiz lezzet fırtınası yaşayacaklar. Menümüzde çok çeşidimiz var. Gelen misafirlerimizin talebi üzerine zamanla tandır, döner, çorba, töngül pidesi, sulu yemek çeşitleri, kebap çeşitleri, kuzu kelle, kuzu tandır, söğüş gibi lezzetleri menümüze ekledik” şeklinde konuştu.

KARA FIRINDA ODUN ATEŞİNDE PİŞEN LEZZETLER
“Sulu yemekler, çorbalar, tandır ve kuzu kellemiz kara fırında odun ateşinde pişiyor. Kebap ve pideler ayrı ocakta pişiyor” dedi.

Diğer Yazılar

Son Eklenen Haberler