26.4 C
İstanbul
Salı, Temmuz 23, 2024
Booking.com
Ana SayfaSeyahat RehberiBelgrad Karadağ Otobüs Yolculuğu Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Belgrad Karadağ Otobüs Yolculuğu Hakkında Bilinmesi Gerekenler

- REKLAM -

Belgrad, Sırbistan’ın başkenti ve en büyük şehri olarak Tuna ve Sava nehirleri arasında yer almaktadır. Karadağ, batısında Adriyatik Denizi, kuzeyinde Bosna Hersek, güneyinde Arnavutluk ve doğusunda Sırbistan olan bir Balkan ülkesidir. Belgrad ile Karadağ’ın başkenti Podgorica şehirleri arasında 430 km mesafe bulunmaktadır.

Belgrad Karadağ ulaşım yöntemleri arasında otobüs, tren ve uçak bulunmaktadır ancak en çok tercih edilen ulaşım şekli otobüs olmaktadır. Karadağ Belgrad arasında günde 3 otobüs seferi düzenlenmektedir ve Karadağ’ın Podgorica, Kotor ve Akova şehirlerinden hareket etmektedir. Karadağ ve Belgrad arası en ekonomik ulaşım yöntemi otobüs olmaktadır ve ortalama bilet fiyatları 30- 50 euro arasında değişmektedir.

2017-2022 yılları arasında Türkiye’de ikamet eden yabancı vatandaşlar için danışmanlık hizmeti verdiği Karadağ vize başvurusu onay oranı %97,5 ve Sırbistan vize başvurularında %96,9 oranlarında onaylanma skorları elde eden akredite vize merkezi Vizem.net’in danışmanlarına Belgrad Karadağ otobüs yolculuğu hakkında merak edilenleri sorduk.

Karadağ Belgrad Arası Kaç Km’dir?      

Karadağ ile Belgrad arası 430 km’dir.

Belgrad Karadağ Otobüs Yolculuğu Nasıldır?

Karadağ Belgrad otobüs yolculuğu için Karadağ’ın Podgorica, Kotor ve Akova şehirlerinden otobüsler kalkmaktadır. Podgorica ve Belgrad arası otobüsle 10 saat, Kotor ve Belgrad arası otobüsle 11 saat ve Akova Belgrad arası otobüsle 6 saat sürmektedir. Belgrad ile Karadağ şehirleri arasında yapılan otobüs seferlerinin bilet ücretleri ortalama 15- 30 euro olmaktadır. Belgrad ile Karadağ arasında günlük 3 otobüs seferi düzenlenmektedir. 

Podgorica Belgrad Otobüs Yolculuğu Kaç Saat Sürer?

Podgorica ile Belgrad arası otobüs yolculuğu 10 saat sürmektedir.

Belgrad Karadağ Otobüs Seferi Düzenleyen Firmalar Hangileridir? 

Belgrad Karadağ otobüs seferi düzenleyen firmalar aşağıda verilmiştir.

  • Brittany Ferries
  • Alsa

Karadağ Belgrad Otobüs Bileti Nereden Alınır?   

Karadağ Belgrad otobüs biletleri, otobüs seferi düzenleyen firmaların ya da seyahat acentelerinin internet sitelerinden online olarak satın alınabilmektedir.

Karadağ Belgrad Otobüs Bileti Ücretleri Ne Kadardır?

Karadağ Belgrad arasında otobüs seferi düzenleyen firmalar olan Alsa ve Brittany’de bilet fiyatları 2022 yılı itibariyle 27 eurodur.

Karadağ’dan Belgrad’a Ulaşım İçin Otobüs Dışında Kullanılabilecek Araçlar Nelerdir?

Karadağ’dan Belgrad’a ulaşım için otobüs dışında kullanılabilecek uçak ve tren alternatifleri bulunmaktadır. Karadağ’dan Belgrad’a gerçekleştirilen uçak seferleri ortalama 3 saat sürerken; tren seferleri ortalama 10 saat sürmektedir.

Karadağ Belgrad Tren Yolculuğu Nasıldır?      

Karadağ Belgrad tren yolculuğu Railways of Montenegro (ZPCG) tarafından işletilmektedir. Podgorica Belgrad tren seyahati, Kotor Belgrad tren seyahati ve Budva Belgrad tren seyahati her gün 1 kez gerçekleştirilmektedir. Karadağ ve Belgrad arasında gerçekleştirilen tren seyahati için biletler kişi başı 20- 30 euro arasında olmaktadır.

Belgrad Karadağ Arası Tren Kaç Saat Sürer?   

Belgrad Karadağ tren seferleri ortalama 10 saat sürmektedir.

Karadağ’dan Belgrad’a Gitmek İçin Gerekenler Nelerdir? 

Karadağ’dan Belgrad’a gitmek isteyen Türk vatandaşlarının geçerli bir pasaporta ve seyahat süresine bağlı olarak Karadağ ve Sırbistan vizelerine sahip olması gerekmektedir.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, pasaport türü fark etmeksizin 180 gün içerisinde 90 günü aşmamak şartıyla Karadağ’a ve Sırbistan’a vizesiz gidebilmektedir ve ikamet etme hakkına sahiptir. Karadağ’dan Belgrad’a seyahat edecek ve 90 günden az kalacak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Karadağ vizesi ya da Sırbistan vizesine ihtiyaç duymamaktadır.

Diğer Yazılar

Son Eklenen Haberler