27.5 C
İstanbul
Salı, Temmuz 23, 2024
Booking.com
Ana SayfaGüncelTokat Yeni Havalimanı Açıldı

Tokat Yeni Havalimanı Açıldı

- REKLAM -

Tokat Yeni Havalimanı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tarafından açıldı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Tokat Yeni Havalimanı ile dev hizmet ve eserler zincirine bir yenisini daha eklediklerine dikkati çekerek, yeni havalimanında yolcu kapasitesini 2 milyona çıkardıklarını söyledi.

“Tokat Yeni Havalimanı da atılan tohumların meyvelerinden bir tanesidir” diyen Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu, havalimanı hakkında şu bilgileri verdi:

“Toplam yatırım maliyeti 1 milyar 200 milyon Lira olan yeni havalimanımızla; yolcu kapasitesini 2 milyon yolcuya çıkardık. 16 bin 200 metrekare büyüklüğünde, estetik mimarisi ile modern bir terminal binası inşa ettik. Check-in salonu büyüklüğünü 1520 metrekareye yükselttik. Check-in banko sayısını 12’ye yükselttik. Apron alanını 458 bin metrekarenin üstüne çıkardık. Uçak park alanı kapasitesini 5’i yolcu, 2’si de kargo olmak üzere 7’ye yükselttik. Havalimanımıza gelen ziyaretçilerimiz için ayrılan araç otopark kapasitesini ise 60 araçtan 633 araca çıkardık. Pist uzunluğunu 2700 x 45 metreye yükselterek daha büyük uçakların iniş yapabileceği bir zemine dönüştürdük. Tokat’a dört başı mamur hiçbir eksiği olmayan modern bir havalimanı inşa ettik.

Diğer Yazılar

Son Eklenen Haberler