27.5 C
İstanbul
Salı, Temmuz 23, 2024
Booking.com
Ana SayfaGüncelBurhaniye'de Mavi Bayraklı Plajlar 7 Oldu

Burhaniye’de Mavi Bayraklı Plajlar 7 Oldu

- REKLAM -

BALIKESİR – 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı kutlama töreninden önce, Öğretmenler Mahallesi Halk Plajında mavi bayrak töreni gerçekleştirildi.

TÜRÇEV İzmir ve Kuzey Ege İlleri Koordinatörü Doğan Karataş, 2023 yılı için mavi bayrak sertifikalarını verdi. 7 Mavi Bayrak için temsili bayrak öğretmenler plajında Doğan Karataş, Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler ve Kaymakam İlyas Memiş tarafından göndere çekildi.

Geçtiğimiz sene 5 adet olan Burhaniye’nin Mavi Bayraklı Plajlar bu sene 2 adet arttırarak 7’ye yükseldi. Bağlarburnu, Gadana, Ören, Öğretmenler Mahallesi, Clup Orient Plajlarından sonra bu yıl da Yalı ve Marina plajları eklendi. Biri özel tesis olan mavi bayraklı plajlardan 6’sı ise halk plajı olarak halka açık ücretsiz kullanım imkanı sunuluyor.

Mavi Bayrak Töreninde konuşma yapan Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, “Şimdiden gelecek sezon için yeni plajlarımızı bu listeye ekleme çalışmalarına başladık. Mavi Bayraklı Plajlarımızdan 6’sının Halk Plajı olmasının gururunu yaşıyoruz. Temizliği ve güzelliğinin yanı sıra can kurtaran hizmetimiz ile de güvenliğini sağlamaktayız.

Ören Plajımız uluslararası bazda güzelliği bilinen altın sarısı plajıyla ünlü bir marka…

Ayrıca Pelitköy Gadana ve Bağlarburnu plajlarımızda yaptığımız düzenlemeler ile halkımıza açık çim alanlarda ücretsiz ve keyifli bir tatil fırsatı sunuyoruz.

Pelitköy’ün sahil şeridini de cazibe merkezi haline getirdik. Öğretmenler Mahallesi de buna keza yaptığımız düzenlemeler ile yaz sezonunda turizme can suyu oldu.

Mavi Bayraklı plajlarımız ile turizme hizmet etmek ayrı bir onur kaynağımızdır. Burhaniye’miz uzun sahil şeridi ve hizmet kalitesi ile körfezin incisi konumuna geldi.

Burhaniye’mizi hiç kuşku yoktur ki daha güzel ve aydınlık bir hale getirmek için; onu deniziyle, kumuyla, doğasıyla, kültürüyle koruyup güzelleştirmeyi, halkımıza daha kaliteli hizmet vermeyi amaçlıyor ve bu doğrultuda ara vermeden çalışıyoruz.” dedi.

 

Diğer Yazılar

Son Eklenen Haberler