16.7 C
İstanbul
Cumartesi, Şubat 24, 2024
Booking.com
Ana SayfaGüncelNisan’da Gidebileceğiniz En Güzel Yerler

Nisan’da Gidebileceğiniz En Güzel Yerler

- REKLAM -

Seyahat planlamak için en güzel aylardan biri Nisan.

Yurt içi ve yurt dışı gezisi ya da küçük molalar düşünüyorsanız Nisan ayı bunun için biçilmiş kaftan. Birçok yere seyahat etme imkanınız var.

Nisan’da yurt içi gezisini tercih edenler için rotalar:

Çeşme: İzmir’in ve Ege Bölgesi’nin en harika köşelerinden. Tarih ve doğanın iç içe olduğu bölgede birbirinden nefis koylar ve doğal güzellikler yer alıyor. Ayrıca Çeşme’ye bağlı beldelerden biri olan Alaçatı da gezginlerin sıklıkla uğradığı yerlerin başında geliyor. Su sporları ile ünlü beldenin mavi bayraklı plajları da hayli ilgi çekici.

Olimpos: Rotanızı güneye çevirmek istiyorsanız Olimpos ilk sırada olmalı. Antalya’nın Kumluca ilçesinde bulunan bölge, Kumluca ilçesine bağlı bir bölge. Türkiye’nin cennet köşelerinden biri. Olimpos Antik Kenti’ne de ev sahipliği yapıyor. O yüzden burası doğası ile olduğu kadar kültürel ve tarihi değerleri ile de dikkat çekiyor.  Likya Yolu üzerinde bulunan bölge, kamp yapmak isteyenler için hayli uygun bir yer. Özel bir doğaya ve masmavi bir denize sahip olan Olimpos, tek başına tatil yapmak ve kafa dinlemek için biçilmiş kaftan. 

Ayder Yaylası: Ayder Yaylası; Rize’ye bağlı bulunan Çamlıhemşin ilçesinin güneydoğusunda yer alıyor. Deniz seviyesinden yaklaşık 1400 m yükseklikte bulunan yayla, ladin ve kayın ormanları ile kaplı. Sırtını Kaçkar Dağlarına vermiş olan Ayder Yaylası, doğa tutkunları açısından eşsiz bir yer.

Nisan’da yurt dışı gezisi planlıyorsanız:

Belgrad (Sırbistan): Baharda yakın bir Avrupa rotası düşünüyorsan ve vizesiz olsun diyorsan seni Belgrad’a yolcu edelim. Sırbistan’ın en çok ziyaret edilen şehri olan Belgrad; tarihi, mimarisi ve leziz yemekleri ile dikkat çekiyor. Son yıllarda hayli popüler olan bu durak, uygun fiyatlı tatil arayışındaki gezginler açısından da oldukça ilgi çekici. Tuna ve Sava nehirlerinin birleştiği platoda yer alan Belgrad, Doğu Avrupa’nın en güzel şehirlerinden.

Venedik (İtalya): İtalya’nın kuzeydoğusunda bulunan Venedik, masallardan fırlamış gibi duran bir şehir. “Kanalların Şehri” olarak ifade edebileceğimiz Venedik’te, 117 ada ve küçüklü büyüklü 400 köprü bulunuyor. Bölgedeki yapıların birçoğu da UNESCO Dünya Mirasları Listesi‘nde yer alıyor. Özellikle Rönesans döneminde öne çıkan bu şehir, birçok sanatçıya ev sahipliği yaptığı için sanat birikimi ile dikkat çekiyor. O yüzden şehirde görülmesi gereken birçok yapı ve sanat eseri bulunuyor.

Lyon (Fransa): Tam bir sürprizler şehri olan Lyon, Fransa’nın güneydoğusunda yer alan bir gastronomi başkenti. Görkemli bir geçmişe sahip olan şehir, “Auvergne-Rhône-Alpes” bölgesinin de merkezi konumunda. Geçmişi Roma İmparatorluğu’na uzanan ve pek çok tarihi esere ev sahipliği yapan Lyon; ismini de aslan anlamında gelen “lion” sözcüğünden almış.

Diğer Yazılar

Son Eklenen Haberler