19.3 C
İstanbul
Pazar, Haziran 16, 2024
Booking.com
Ana SayfaSeyahat RehberiTatil Fotoğrafları Nasıl Çekilir?

Tatil Fotoğrafları Nasıl Çekilir?

- REKLAM -

Tatillerimizi fotoğraf çekimleri ile ölümsüzleştirmek isteriz. Hatta günümüzde sosyal medyanın da etkisinin büyük olması ile beraber bu fotoğrafları anında paylaşırız. İşte tam da bu yüzden sizlere birkaç tatil fotoğraf çekimi için tavsiyelerim olacak.

 Gideceğiniz Yerleri Araştırdınız mı?

 Tatile çıkmadan önce gideceğiniz yerleri mutlaka araştırın. Gezilecek beldeleri iyi tanımak önemli. Özellikle tarihi ve turistik yerleri. Eğer önceden bir araştırma yaparsanız, bu sizi güzel fotoğraflar çekmek için bir adım öne geçirmiş olacaktır.

 Profesyonel Kameralara Artık Gerek Yok

 Günümüz de Android telefonların yapamayacağı şey yok. Buna mükemmel fotoğraflar çekmekte dahil. Sizlerin de bildiği gibi artık neredeyse tüm telefonların kamera özelliği çok iyi. Sizlere düşen tek görev tatilinizin tadını çıkarırken bir yandan da her anını ölümsüzleştirmek.

 Gündüz Çekimlerine Daha Çok Özen Göster

 Güneş ışığından faydalanarak çok daha güzel fotoğraflar çekebilirsiniz. Tatil fotoğraflarınızı mükemmelleştirmek sizin elinizde. Muhteşem bir gündoğumu ya da büyüleyici bir gün batımı fotoğrafı çekmek sizi mutlu edecektir. Fotoğraf için seçtiğin zaman çok önemlidir. Işığın dik açıyla vurduğu zamanları tercih etmeyin. Çünkü bu işinizi biraz zorlaştıracaktır.

 Çok Fazla Yakınlaştırma Yapma

 Özellikle hepimizin yaptığı genel bir hata. Android telefonlar da çok fazla zoom yapma. Çekmek istediğin yere odaklan veya yakınına giderek çekim yap. Çünkü ne kadar çok zoom yaparsan fotoğraf kalitesini o kadar kaybedersin. Ama elinde profesyonel bir makine varsa istediğin gibi zoom yapabilirsin. Fotoğrafın kalitesini bozmamak kaydıyla.

 Belirli Ekipmanlardan Veya Uygulamalardan Yardım Al

 Tatile gitmeden önce bütçenize uygun bir tripod veya gimbal alarak fotoğraflarınızı daha da güzelleştirebilirsiniz. Öz çekimleriniz her zaman daha iyi olacaktır ama eğer uzaktan çekimler ya da manzara çekimleri yapmak istiyorsanız mutlaka ufak yardımlar alın. Fotoğraf uygulamaları sizlere ekstra yardımcı olacaktır. Uygulamalar sayesin de muhteşem manzaralı, sevdiklerinizle beraber mucize fotoğraflar ve anılar oluşturabilirsiniz.

 Tatil anılarınızı ölümsüzleştirmek artık sizin elinizde. Aynı zaman da fotoğraf çekerken ayrıntılara dikkat etmeyi unutmayın. Mesela tarihi bir mekanda selfie çekimi yapıyorsanız oranın mutlaka panoramik bir fotoğrafını çekmeyi unutmayın. Ya da güzel bir detayını yakın çekim yapın. Böylece ileri de bakıp hatırlayacağınız çok güzel fotoğraflarınız olacaktır.

Görsel Kampus Production adlı kişinin Pexels‘daki fotoğrafı

Diğer Yazılar

Son Eklenen Haberler