19.3 C
İstanbul
Pazar, Haziran 16, 2024
Booking.com
Ana SayfaRehberİstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı

- REKLAM -

Uluslararası İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı (SAW) hakkında aradığınız tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

İletişim Adres – Telefon

İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı Yatırım Yapım ve İşletme A.Ş.
Sabiha Gökçen Havalimanı Terminal Binası Pendik 34906 İstanbul – Türkiye

Havalimanı Santral: 0216 588 88 88

ISG Genel Müdürlük Santral Tel: 0 216 588 80 00

ISG Genel Müdürlük Faks: 0 216 588 80 10

ISG Genel Müdürlük Ofis çalışma saatleri 08:00 – 17:30 saatleri arasındadır

Web: www.sabihagokcen.aero

Kablosuz İnternet Erişimi

Sabiha Gökçen Havalimanı’nda kablosuz internete bağlanmak artık çok daha kolay ve hızlı. WiSpotter Kablosuz İnternet Erişim hizmeti, belirli bir ücret karşılığında kablosuz internet bağlantısına ulaşmanızı sağlıyor. WiSpotter hizmeti ile servis noktalarından, taşınabilir bilgisayarınız veya WiFi uyumlu cep telefonunuzla internete bağlanabilirsiniz. Bu hizmete, Havalimanı Giden katında iç hat ve dış hat, kara ve hava tarafında toplam 8 adet kiosktan ulaşabilirsiniz.

Otopark

İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’nda bulunan çok katlı otopark 4.718 araç ve 72 otobüs kapasitelidir. 4 kattan oluşan otoparkın en üst katı açık diğer 3 katı kapalıdır.

Engeli yolcular için otoparkın açık ve kapalı katlarında özel park alanları mevcuttur.

Otopark ödeme gişeleri; otopark açık katı üzerindeki otopark binaları içerisinde zemin kat seviyesindedir. Bunun dışında -1 kırmızı kat çevre yolu çıkışında ödeme noktası bulunmaktadır. Ödeme gişelerinde nakit yada kredi kartı ile ödeme yapılabilir. Otopark Binaları içerisinde Kredi kartı ile ödeme yapılabilen otomatik ödeme noktaları da bulunmaktadır.

Çok katlı otopark terminal binası önündedir ve yürüyüş mesafesindedir. Terminalin yolcu gelen katından giriş yapmak isteyen yolcuların açık otopark katından yaya geçitlerini kullanarak karşıdan karşıya geçmek sureti ile yolcu giriş kapılarına ulaşabilirler. Terminalin giden katına ulaşmak isteyen yolcular otopark binası içerisindeki yürüyen merdivenler veyahut asansörü kullanmak sureti ile terminalin giden katı seviyesine çıkabilirler.

Hava limanı otoparkında 400 araç için vale hizmeti verilmektedir.

Sağlık Hizmetleri

İlk Yardım Ünitesi; Havalimanı ve yakın çevresinde meydana gelebilecek uçak kaza ve kırımlarında görev yapmak, havalimanı dahilinde ilkyardım hizmeti gerektiren olaylarda ve uçaklardan gelen acil çağrılarda tıbbi müdahalede bulunmak amacıyla kurulmuştur.

Kaza-kırım ve tıbbi acil durumlarda kullanılmak üzere bir adet Acil Yardım, bir adet Hasta Transport Ambulansı bulunmaktadır. Ambulans ve ekip yönergede belirtilen tıbbi acil durumlar (Kalp krizi, beyin kanaması vs.) dışında havalimanını terkedemez. Ambulanslar hasta nakil talebi için kullanılmaz.

Ambulans çıkışları İlk Yardım Ünitesi nöbetçi doktorunun muayenesi neticesinde verdiği karara göre, Nöbetçi Meydan Müdürlüğü onayı ile yapılır.

İk Yardım Ünitemiz 24 saat hizmet vermektedir.

Tıbbi acil durum; kişinin hayatını tehdit eden veya kısa süre içinde müdahale edilmediği takdirde tehdit eder hale gelebilecek veya kalıcı hasar bırakacak durumlardır.

ECZANE

İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı Giden Yolcu katında Nuray Eczanesi 7/24 hizmet vermektedir.

Bir havalimanı eczanesinden ihtiyaç duyabileceğiniz herşeyi bulabileceğiniz eczanede, reçeteli ilaçlardan, reçetesiz ilaçlara, kişisel bakım ürünlerinden, kozmetik ve bebek bakım ürünlerine kadar geniş bir yelpazede ürün seçeneği sunulmaktadır.

Tel: 0216 588 52 12

Mescit

İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı Yolcu terminali gelen katı iç hat yolcu holü’nde erkek ve kadınlar için ayrı olmak üzere mescit bulunmaktadır.

Mescit ibadet etmek isteyen herkes tarafından kullanılabilmektedir.

Terminal binası içerisinde bulunan mescit alanları, gün içerisinde yolcular ve misafirler tarafından yoğun bir şekilde kullanıldığından her gün 23:30 – 04:00 saatleri arasında genel temizlik yapılabilmesi için kapalı tutulmakta olup misafirlerimizin sağlıklı koşullarda ibadet edebilmesi için temizlik firması tarafından detaylı olarak temizlenmektedir.

Döviz İşlemleri

Döviz işlemleriniz için havalimanımızda şubesi bulunan bankalar dışında 7/24 esasına göre hizmet vermekte olan döviz büroları’nı kullanabilirsiniz.

Döviz Büroları İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı Yolcu Terminali Giden Katı Dış Hatlar Holü, Dış Hatlar Pasaport Kontrol Sonrası, Gelen Katı Karşılayıcılar Holü ile Dış Hatlar Gelen Yolcu Bagaj Alım Salonu’nda hizmet vermektedir.

Döviz bürosu’na 0216 588 52 10 nolu numaradan ulaşabilirsiniz.

Bagaj Emanet

İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’na erken gelen ve bagajıyla birlikte beklemek istemeyen yolcular bagajlarını dış hatlar gidiş terminalindeki Bagaj Emanet Bürosu’na ücretli olarak bırakabilirler.

Ücretler günlük olarak hesaplanmakta olup, emanet eşyanın teslimatından sonra tahsil edilmekte.

Yolcu Terminali Gelen Katı Dış Hatlar Holünde bulunan Emanet Bagaj Bürosu’na 0216 588 88 02 no’lu telefondan erişebilirsiniz.

Diğer Yazılar

Son Eklenen Haberler