26.4 C
İstanbul
Salı, Temmuz 23, 2024
Booking.com

Icehotel 365

- REKLAM -

Dört mevsim açık olan Icehotel 365 (Buz Hotel), sürekli soğuğa ihtiyaç duyanlara kapılarını açıyor.

Hem İsveç’in hem de Kuzey Kutbu’nun güzelliklerini gözler önüne seren Icehotel 365, görenleri kendine hayran bırakıyor.

Yüz ölçümüyle Avrupa’nın en büyük ülkelerinden birisi olan İsveç, İstanbul nüfusunun yarısına sahip. Bu nedenle ekonomik açıdan oldukça gelişmiş olan ülke, Ortaçağ’dan bu yana bağımsızlığını sürdürüyor.

Yaşam standartlarının yanı sıra doğal güzellikleriyle de dikkat çeken ülke, Öresund Köprüsü ve Jukkasjavri köyündeki büyüleyici oteliyle beğeni topluyor. Dünyanın dört mevsim açık olan ilk buz oteli Icehotel 365, İsveç’in hayranlık duyulacak doğasını ziyaretçilerinin gözlerinin önüne seriyor.

  • İlk olarak 1990 yılında hizmete açılan otel, Aralık ve Nisan ayları arasında hizmet veriyordu.

Icehotel’in dört mevsim hizmet veren seçeneği olan 365 konsepti, Kuzey Kutbu’na olan yakınlığıyla da tercih ediliyor. Her yıl yeniden inşa edilen Buz Otel, yeni versiyonuyla kalıcı özellikler taşıyor.

            Kuzey Kutup Dairesine Komşu Olun!

Farklı ve etkileyici konseptiyle ziyaretçilerini kendine hayran bırakan proje, Kuzey Kutup dairesine sadece 200 km uzaklıkta yer alıyor. 20 süitin bulunduğu otelde etkileyici Icebar ve yemek alanları da bulunuyor.

Toplamda 2.100 metrekarelik bir alanı kaplayan otel, dünyanın çeşitli bölgelerinden gelen sanatçıların elinden çıktı. Kar ve buzdan oluşturulan otel, yaz boyunca da serin kalıyor. Güneş enerjili soğutma sistemiyle donatılmış olan bina, yılın 365 günü açık kalmayı başarabiliyor.

            6 Bin Ton Buzla Büyüleyici Bir Bina Yaratılıyor!

Çevreye duyarlı yapısıyla dikkat çeken otelin buzları Torne Nehri’nden çıkarılıyor. İç mekânları bir sarayı andıran otelde etkileyici avizeler kullanılmış. Görkemli bir atmosferin yakalanması amacıyla tercih edilen büyük mobilyalar, buzla kaplı mağara odalardan oluşuyor. “Sıcak Oda” alanında misafirlerine keyifli anlar yaşatan otelde yok yok…

Tamamıyla eksiksiz olarak projelendirilen hotel, dünyanın ilkleri arasına girmeyi de başarıyor. Siz, buz gibi bir tatili mi tercih edersiniz yoksa sıcak kumları ve masmavi suları mı?

Görsel: PHOTO ASAF KLIGER / https://www.icehotel.com/icehotel-365

Diğer Yazılar

Son Eklenen Haberler