16.7 C
İstanbul
Cumartesi, Şubat 24, 2024
Booking.com
Ana SayfaSeyahat RehberiTatilde Nasıl Şık Olunur?

Tatilde Nasıl Şık Olunur?

- REKLAM -

Hepimizin iş, okul gibi zamanımızın çoğunu harcayan yerlerden kaçmak için oluşturduğumuz bir kapıdır tatil. Peki, bu kaçmak için oluşturduğumuz kapılardan geçerken neden o sevmediğimiz iş, okul gibi yerlere giderken olduğumuz kadar şık olmuyoruz ki? Tatilde de en az o yerlerdeki kadar şık olmak bence hepimizin hakkı. Bu iş kravat takmak veya takım elbise gibi düşünülmemeli kendimizi rahat hissederek de gayet şık olabiliriz. Bunun için önce şu soruyla başlayalım gideceğimiz yer kışlık mı yoksa yazlık bir yer mi?

Kış Tatilinde Nasıl Şık Olunur?

 Kışın öğrencilerin 15 Tatilde çalışan insanlarınsa (kışı sevenler için) yıllık izinlerini kullandıklarında gidebilecekleri birçok güzel yer var ve bu yerler oldukça soğuk yerler. Bu yüzden bu düşüneceğimiz kombinler daha sıcak tutan kombinler olacak. Öncelikle şık olmak için vücudunuzu tanımanız lazım. Kilolu bir insansanız eğer daha kilo göstermeyen kıyafetler tercih etmelisiniz. Misal bu kilolu erkekler için bir boğazlı kazak olabilir çünkü gıdı dediğimiz bölgeyi kapattığı için sizi daha iyi gösterecektir. Kazağın üstüne ince ceket ve üstüne de palto giyerseniz hem ceket ile göbeğinizi hem de sıcak bir mekana geçtiğinizde paltonuzu çıkarsanız bile bir kombinle devam etmenizi sağlar. Bu kombinin altına kombinle uyumlu renkte bir pantolon ve bot sizi gayet şık gösterecektir. Kilolu olmayan erkeklerde de bu kombin gayet şık durur.

Yaz Tatilinde Nasıl Şık Olunur?

Yazın gittiğimiz tatiller genelde sıcak ve deniz kenarı yerler olduğu için daha salaş ve rahat kıyafetler tercih etmemiz gerekir. Buna örnek olarak verebileceğimiz kombinler erkekler için yazlık gömlekler ve şortlar olurken kadınlar için yazlık elbiseler olabilir. Tabi bu kombinleri yaparken kıyafetler ne kadar şık olursa olsun renk uyumunu sağlamazsın üstünüzde güzel durmayacaktır.

Kombinlerde Renk Uyumu Nasıl Sağlanır?

Kombinlerinizde renk uyumunu sağlamak şıklığın çok önemli bir parçasını oluşturur. Renkleri uyumlu olmadığı kombinler çok abes ve çirkin duracaktır. Mavi ve beyaz, siyah ve kırmızı, turuncu ve beyaz beraber kullanıldığında kombininizde sizi daha şık gösterecek renklerdir.

Görsel Rachel Claire adlı kişinin Pexels‘daki fotoğrafı

Diğer Yazılar

Son Eklenen Haberler