9.7 C
İstanbul
Pazartesi, Aralık 4, 2023
Booking.com
Ana SayfaGezi NotlarıGüzelliğin ve Uzun Yaşamın Sırrını Keşfetmeye Hazır mısınız?

Güzelliğin ve Uzun Yaşamın Sırrını Keşfetmeye Hazır mısınız?

- REKLAM -

Güney Kore, hem ruh hem de beden tazelemeyi sağlayan doğası, kültürü ve yaşam tarzı ile Uzakdoğu’nun keşfedilmeyi bekleyen noktaları arasında yer alıyor.

Son yıllarda farklı yönleriyle Uzakdoğu’nun en popüler ülkelerinden biri haline gelen Güney Kore, ülke insanının sahip olduğu uzun ve sağlıklı yaşam tarzıyla da dikkat çekiyor. Özellikle Koreli kadınların hangi yaşta olursa olsun ciltlerinin parlaklığı, tazeliği ve daima sahip oldukları genç görünümlerinin sırrı herkes tarafından merak edilen konulardan biri.

Kore’yi doğal güzellikleri, mimarisi, tarihi zenginliği, sanatı ve yemek kültürünün yanı sıra geleneksel yaşamını birçok yönüyle ele alarak, tanıtımını yapan Kore Turizm Organizasyonu’nun (KTO) İstanbul Ofisi Direktörü Soyoung Park, Kore yaşam tarzının, farklı birçok unsurun bir araya gelmesiyle oluştuğunu söylüyor ve “Kore’de hayat, doğa ile birlikte, doğal bir yaşam şekliyle insanların yaşam kalitesinin yükseltilmesi yaklaşımıyla sürdürülüyor. Bu yaklaşım da hayatın her alanına taşınıyor” ifadelerini kullanıyor.

Güzelliğin ve uzun yaşamın sırrı bol hareket

Kore denince en çok merak edilenlerin başında Korelilerin uzun yaşamalarının ve genç görünmelerinin sırlarının geldiğini söyleyen Soyoung Park, bunun sırrının da yine benimsedikleri bu yaklaşımda olduğunu vurguluyor ve “Koreliler için sağlıklı bir yaşam sürmek çok önemli. Bu nedenle de sağlıklarına çok dikkat ediyorlar. Günlük hayatlarında bol bol hareket ediyor, her gün egzersiz yapıyor, doğada vakit geçirmekten hoşlanıyor, bağışıklık sistemlerini güçlendiren beslenme anlayışıyla sağlıklı bir şekilde besleniyor ve en doğal yöntem ve ürünlerle ciltlerini daima taze tutuyorlar. Sosyal hayatlarında ise hem aile ve çevreleriyle birlikte vakit geçirerek hem de kültür ve sanata zaman ayırarak ruhsal anlamda da kendilerini güçlendiriyorlar. Tüm bunlar Kore’de insanların daha uzun ve her anlamda sağlıklı bir yaşam sürmesini sağlıyor. Korelilerin doğa, tarih, kültür, lezzet, güzellik ve eğlenceyi bir arada sunan bu hayat tarzını yerinde gözlemlemek ve deneyimlemek isteyen tüm ziyaretçileri pandemi sonrasında Kore’de ağırlamayı sabırsızlıkla bekliyoruz” diyerel sözlerini sonlandırıyor.

Diğer Yazılar

Son Eklenen Haberler