19.3 C
İstanbul
Pazar, Haziran 16, 2024
Booking.com
Ana SayfaGezi NotlarıGenç, Güzel ve Sağlıklı Olmanın Sırları: Güney Kore Deneyimi

Genç, Güzel ve Sağlıklı Olmanın Sırları: Güney Kore Deneyimi

- REKLAM -

Güney Kore, modern yaşamı, dünyaca tanınan teknolojisinin yanı sıra geleneksel yaşamı, sağlıklı, uzun ve genç kalmayı başaran uzun ömürlü insanları ile de oldukça merak uyandıran bir ülke.

İşte size Güney Kore ziyaretinizde kendinizi daha iyi hissettirecek, ruhen ve bedenen yenilenmenin anahtarını sunacak uzun yaşam ve güzellik sırları: 

Pırıl pırıl ve özenilesi bir cilt için

‘Önce kendini sev’ anlayışını benimseyen Koreli kadınlar güzel ve sağlıklı bir cilt için her şeyden önce bol su tüketiyor, sebze ağırlıklı sağlıklı bir beslenme anlayışını benimsiyor, uyku düzenlerine çok dikkat ediyorlar. Bunun yanında bedenlerini güçlendirecek ve sağlıklı kalmalarını sağlayacak şekilde spor ve egzersiz yapıyorlar. Ciltlerinin bakımında ise doğal yöntemleri ve ürünleri tercih ediyorlar.  Cildin genç kalmasını sağlamak için yüzlerine masaj yapıyor, ciltlerinin elastikiyetini koruyor ve cildin erken yaşlanmasını önlüyorlar. 

Kore ziyaretinizde Koreli kadınların güzellik sırlarını daha yakından öğrenirken, K-Beauty olarak tanımlanan yüksek kalitedeki Kore güzellik ve bakım ürünlerine çok makul fiyatlarla ulaşabilirsiniz. 

Sağlık kaynağı Kore lezzetleri

Kore kültürünün ayrılmaz bir parçası olan ve sağlıklı bir beslenmenin de temelini oluşturan mutfağı da yine Kore’de çok farklı ve lezzetli bir deneyim alanı.  

Kore’nin en ünlü yemeklerinden biri; hatta ülkenin milli yemeği olarak da tanımlanan Kimchi, lahanadan yapılan bir turşu türü.  İçerdiği sebzeler nedeniyle iyi bir antioksidan da olan Kimchi, yaraları iyileştirmesi için merhem olarak bile kullanılıyor. 

Kore seyahatinizde Bulgogi, Japchae, Bibimbap gibi sağlık kaynağı birçok Kore lezzetinin yanında, Korelilerin uzun ömür sırrı olarak tanımlanan Kimchi’yi her gün bir parça tükettiğinizde kendinizi daha enerjik ve sağlıklı hissedeceksiniz.

SPA ve Wellness merkezlerinden yeni biri olarak çıkın 

Doğada bolca vakit geçiren ve aynı zamanda ‘wellness’ aktivitelerini hayatlarının bir parçası yapan Koreliler, bunu uzun yaşamın sırlarından biri olarak görüyor.

Kore’nin benzersiz doğasında vakit geçirmek ve hem ruhunuzu hem de bedeninizi doğada dinlendirmek isterseniz bunun için ülkenin kuzey doğusunda yer alan Chuncheon, açık hava etkinlikleri, yeşil tepeleri ve nehirleriyle doğa ile iç içe benzersiz bir deneyim sunuyor.

Doğal güzellikleri ve doğa sporlarıyla ilgi çeken noktalardan biri olan ve “Tanrıların Adası” olarak da anılan Jeju’da ise bir yandan yüzüp doğa yürüyüşlerine çıkarken; bir yandan da müzeleri ziyaret ederek tarihte bir kültür yolculuğuna çıkabilirsiniz. 

Kore seyahatinize Geleneksel Kore SPA’sını dahil ederek hem vücut enerjinizi hem de ruh gücünüzü artırabilirsiniz. Şifalı sıcak ve soğuk banyoları, iyileştirici özellikleri ile cilde iyi gelir. Sıcak ve soğuk fomentasyon sauna odaları (yeşim taşı, odun kömürü, tuz, oksijen vb.) metabolizmayı iyileştirir ve kan akışını hızlandırır.  Emin olun ki SPA çıkışında kendinizi tazelenmiş, rahatlamış ve yepyeni biri gibi hissedeceksiniz.

Diğer Yazılar

Son Eklenen Haberler