23.6 C
İstanbul
Pazartesi, Eylül 25, 2023
Booking.com
Ana SayfaGezi NotlarıGüney Kore Farkıyla Alışverişin ve Şehir Hayatının Tüyoları

Güney Kore Farkıyla Alışverişin ve Şehir Hayatının Tüyoları

- REKLAM -

Sağlıklı yaşamdan gençlik sırlarına, kültüründen teknolojisine, eşsiz mutfağına birçok alanda dikkat çeken bir ülke olan Güney Kore, modern şehir hayatı ve alışveriş farkıyla da son zamanların öne çıkan yerlerinden biri.

Kore, alışveriş yapmak için büyülü bir yerdir. Ürünlerin makul fiyatlarda olması size tam bir alışveriş çılgınlığı yaşatabilir. Özellikle kaliteli kozmetik ve cilt bakım ürünleri satın alabileceğiniz için Kore’de alışverişe gitmek bir rüyanın gerçekleşmesi anlamına gelir.

Kore’den sosyal hayatın içine karışmadan ve güzel bir alışveriş yapmak isteyenler için ziyaret edilebilmesi gereken yerlerin başında Shinsegae Centum City geliyor. Dünyanın en büyük alışveriş merkezi de olan bu devasa yapıda farklı birçok ünlü markanın mağazalarını ziyaret ederek aklınızdaki ürünleri satın alabilir, vereceğiniz bir yemek molasında sağlıklı Kore lezzetlerinin tadına bakabilirsiniz.

Centum City’nin hemen yanında yer alan ve Busan Uluslararası Film Festivali’ne de ev sahipliği yapan Busan Sinema Merkezi’ne yapacağınız bir ziyaretle, yıl boyunca etkinliklerin düzenlendiği dış oditoryumda, farklı kültür aktivitelerini deneyimleyebilirsiniz. Geceleri aydınlatmalarla benzersiz mimari tasarımının vurgulandığı Busan Sinema Merkezi, Kore’de sosyal hayatın doyasıya yaşandığı yerlerden biri.

Geleneksel alışveriş yapmak ve yerel ürünler almak istiyorum diyorsanız gideceğiniz yer Seul’de Namdaemun olmalı. Bu geleneksel Pazar, adını antik kent için büyük önem taşıyan Seul’ün Büyük Güney Kapısı’ndan almıştır. Deri ürünler, giysiler, el sanatları, mutfak eşyaları, halılar, elektronikler, ithal ürünlere en iyi fiyatlarla sahip olacaksınız. Kore’de ne satın alınır diye sorarsanız, Namdaemun’da bulunan geleneksel doğu tıbbı olabilir. Pazarlık yapıyorsanız, bu pazar sizin için doğru yer. Ayrıca bu pazarda yiyecek de satın alabilirsiniz.

Güney Kore pandemi sonrasında; Kore’nin farklı kültürünü deneyimlemek, eşsiz doğasında huzur veren atmosferi, modern ve sosyal hayatın doyasıya yaşandığı şehirlerinde alışverişten, kültür ve sanat etkinliklerine kadar bambaşka bir Kore deneyimini yaşamak isteyen herkesi ağırlamayı bekliyor.   

Modern şehir hayatı ve alışverişin tadını çıkarmadan dönmeyin.

Diğer Yazılar

Son Eklenen Haberler