9.7 C
İstanbul
Pazartesi, Aralık 4, 2023
Booking.com
Ana SayfaDünyanın EnleriKatar’ın En İyi Wellness ve SPA Tesisleri

Katar’ın En İyi Wellness ve SPA Tesisleri

- REKLAM -

Katar Ulusal Turizm Konseyi, dinlenmek ve rahatlamak isteyenler için en iyi wellness tesisi önerileri sundu.

Sudan gelen sağlık olarak açıklanan SPA ile beden, ruh ve zihin dengesini sağlayacak her türlü şifa yöntemini kapsayan wellness, son zamanlarda yurt içi ve yurt dışında tatil yapacak olan herkesin odağında yer alıyor.

Erken rezervasyonların başlayacağı veya kış günlerinde sıcak tatil arayışına girenlerin olduğu bu zaman diliminde Katar Ulusal Turizm Konseyi (QNTC), dünya standartlarında spa ve wellness tesislerinin hizmete açıldığını duyurdu. 

İşte Katar’ın en iyi beş wellness&SPA tesisi:

Zulal Wellness Resort by Chiva-Som – World’s Spa Awards UK tarafından “2020 yılında Dünyanın En İyi Yeni Wellness Tesisi” olarak ödüllendirilen tesis, Doha’nın kuzeyindeki 280.000 m2’lik tenha sahil yerleşim bölgesine yayılmış olan oteliyle, Orta Doğu’nun ilk tam kapsamlı sağlıklı yaşam kompleksi.

Al Messila, a Luxury Collection Resort & Spa – güzel kokulu, yerli bahçelerin bulunduğu otantik bir vahada yer alan, Katar’ın kadınlara özel ilk beş yıldızlı wellness tesisi ve son teknoloji bir sağlık merkezi. Tesiste üç terapi havuzu ve dört hidro-wellness alanı dahil olmak üzere hidro-termal tesisler bulunuyor.

Banana Island Resort – yemyeşil botanik bahçelerine yayılmış, turkuaz renkli lagünlerle çevrili özel bir adada yer alan tesiste 141 oda, süit ve villalar, spa ve denge wellness merkezi, sörf havuzu ve dalış merkezi bulunuyor.  Anantara tarafından işletilen Banana Island Resort Doha, dinlendirici bir tatil arayanlar için hayat dolu bir otel olarak dikkat çekiyor.

Sharq Village & Spa, a Ritz-Carlton – Katar’ın en büyük ve en lüks spa’larından biri olan tesis geleneksel bir Katar köyü model alınarak inşa edildi. Spa ve  hamam odaları, saunalar ve bayanlara özel bir alanın yanı sıra, her biri Katar’ın zengin sağlıklı yaşam kültürünü yansıtan farklı bir temaya sahip 23 bakım odası ve dört spa alanı da bulunuyor. Tesiste sunulan bakım paketlerinin yaklaşık yarısı yerel deneyimlerden ilham alırken, misafirlere bir destinasyonu tanımaları ve yerel wellness uygulamaları ile yerel malzemeleri deneyimlemeleri için yeni ve farklı bir alternatif sunuyor.

Marsa Malaz Kempinski, The Pearl-Qatar – The Pearl-Qatar’da özel bir sahil şeridinde konumlanmış olan bu beş yıldızlı otel, sükunetli bir ortamda 3.000 m2’ye yayılan ve 21 bakım odası içeren bir spa’ya sahip. Otelde ayrıca yedi restoran, dört bar, özel bir plaj, tenis kortları ve son teknoloji bir fitness merkezi yer alıyor.

Diğer Yazılar

Son Eklenen Haberler